Tříkrálová sbírka 2015 skončila
tisková zpráva ze dne: 23.1.2015
Tříkrálová sbírka se na Orlickoústecku setkala opět s pozitivním ohlasem. Podruhé za svou historii překonal letos její výtěžek hranici dvou milionů Kč, když bylo do 504 pokladniček vykoledováno celkem 2.309.509,- Kč.
Tříkrálová sbírka na Orlickoústecku patří svým rozsahem k největším ve východočeském kraji. V takovém měřítku může být uskutečněna jen díky obětavosti desítek jednotlivců, kteří mají na starosti organizaci sbírky v místě bydliště, díky nasazení stovek dobrovolníků a díky spolupráci s farnostmi, obecními úřady, školami a občanskými spolky. Charita je za tuto pomoc velmi vděčná a děkuje také všem, kdo do sbírky přispěli. Finanční prostředky z této sbírky jsou pro Charitu důležitým příjmem, ze kterého může podporovat některé své služby, a pomáhat tak potřebným.
Významným aspektem této akce je také udržování společenských kontaktů v obcích. Řada lidí, zejména starších, už koledníky dopředu očekává, těší se na ně, a bere jejich přání štěstí a zdraví velmi vážně. Za 15 let své existence se tak Tříkrálová sbírka stala smysluplnou tradicí v mnoha obcích a městech.
65 % z výtěžku Tříkrálové sbírky je určeno přímo Charitám, které sbírku v daném regionu organizují. Oblastní charita Ústí nad Orlicí tento obnos v r. 2015 použije mj. na činnost domácího hospice, občanské poradny nebo služeb pro rodiny s dětmi
Děkujeme každému, kdo se na Tříkrálové sbírce 2015 jakkoliv podílel.
Více informací o Tříkrálové sbírce naleznete na:
Iva Marková
Oblastní charita Ústí nad Orlicí
Na Kopečku 356, Letohrad
Tel. 734 769 713