Tisková zpráva Shromáždění starostů - LanškrounskoDatum konání:
29.6.2017

Tisková zpráva

Ve čtvrtek 29.6.2017 se v Žichlínku sešlo Shromáždění starostů svazku obcí Lanškrounsko

Na programu jednání Shromáždění starostů Lanškrounska byla řada bodů, když k nejzásadnějším patřila realizace projektu pořízení domácích kompostérů v členských obcích Lanškrounska, realizace projektu Drobná architektura Lanškrounska v roce 2017 nebo projekty cyklostezek.

Jedním z největších projektů Lanškrounska v roce 2017 je projekt Předcházení vzniku biologicky rozložitelných odpadů v území Lanškrounska, jehož předmětem je za přispění dotace z Operačního programu Životní prostředí pořízení více jak 600 ks domácích kompostérů a jejich umístění do domácností v obcích Lanškrounska a dále pořízení několika kusů štěpkovačů. Shromáždění starostů schválilo způsob dofinancování projektu a průběh vlastní realizace projektu. Vzhledem k prodlouženému schvalovacímu procesu poskytovatele dotace, budou kompostéry k dispozici občanům Lanškrounska až na podzim tohoto roku.

K důležitým a dlouhodobým projektům meziobecní spolupráce v území Lanškrounska t patří příprava a následná realizace cyklostezek. V současné době je vyhlášena 72. výzva Integrovaného regionálního operačního programu na podporu cyklostezek, v rámci které bude Lanškrounsko žádat o podporu cyklostezek Lanškroun – Sázava a Lanškroun –Žichlínek.

Lanškrounsko dlouhodobě podporuje v rámci projektu Drobná architektura Lanškrounska opravy a rekonstrukce drobných památek v regionu. V tomto roce Lanškrounsko s přispěním dotace Pardubického kraje podpořilo částkou 450 tis. Kč opravu 8 památek v území obcí Lanškrounska a to v Krasíkově, Tatenici, Strážné, Anenské Studánce, Lubníku, Lukové, Cotkytli a v Rudolticích.
Shromáždění starostů se také zabývalo vývojem cen na komoditní burze, kde je ve spolupráci se Sdružením obcí Orlicko nakupován zemní plyn a zejména elektrická energie pro více jak 1 200 odběrných míst v regionech Orlicka a Lanškrounska. Za dobu nákupů na burze byly ušetřeny členským obcím milionové částky za energie. V nejbližší době dojde k nákupu elektrické energie a zemního plynu na roky 2018 a 2019.

Důležitým bodem v jednání Lanškrounska bylo schválení poskytnutí finančního daru Hasičskému záchrannému sboru Pardubického kraje na nákup záchranných pomůcek. Viz. foto.

Díky dotační podpoře Pardubického kraje proběhne do konce roku rekonstrukce odpočívadla Lanškrounska na Mariánské hoře

V Lanškrouně 29.7.2017
Mgr.Radim Vetchý

pdf_dokument.png  Tisková zpráva


Menu

7. 2. Veronika

Zítra: Milada

Nejbližší akce v obci

11. 2. Dětský karneval
18. 2. Fotbalový ples

Zobrazit Kalendář akcí
Zobrazit Aktuality

Najdete nás také na:

Damníkov FB1.jpg  Damníkov you tube1.jpg

Externí odkazy

SDH Damníkov
SG Damníkov
ZŠ a MŠ Damníkov
Knihovna Damníkov
Pošta Damníkov
Statistiky obyvatel Damníkov
Tipy na výlet Damníkov
Policie ČR Č.Třebová

E-Služby

Úřední deska
Czech Point
E-podatelna
Usnesení zastupitelstva
Mapové služby

Kontakt

Obecní úřad
Damníkov
56123
Provozní doba úřadu zde... Telefon: 465 394 113
Starosta obce
mob.: 775 660 375
Email: damnikov@ow.cz

Důležitá tel. čísla

Hasičský sbor - 150
Záchranka - 155
Policie - 158
Tísňové volání - 112
Další kontakty a odkazy >>

Předpověď počasí