Sprint o pohár starosty 2016... - Fichtl sprintDatum konání:
6.8.2016

PÁTÝ ROČNÍK FICHTL SPRINTU V DAMNÍKOVĚ

V sobotu 6. srpna 2016 se na Damníkovském hřišti konal již 5. ročník oblíbeného závodu – Fichtl sprintu. Počasí, které hned po ránu právě slibně nevypadalo, se umoudřilo, a tak účast závodníků i diváků byla velice hojná. Letošní závod byl stejně jako v loňském roce, rozdělen do 3 kategorií. V první kategorii originál se přihlásilo 34 závodníků. V kategorii upravených závodilo 9 jezdců. Třetí kategorie seniorů, určené pro závodníky starší 60ti let, se zúčastnilo 9 odvážlivců. Na všechny závodníky čekal nelehký úkol, jako první museli zvládnout překážkovou trať na hřišti, která nebyla vůbec snadná a ukázala tak šikovnost a obratnost každého jezdce. Přes drobné poruchy některých strojů si každý závodník zkusil na této trati 2 jízdy. Druhou částí závodu byl sprint na 1000 m s otočkou. Opět některé stroje potřebovaly rychlou opravu, aby mohly vyrazit na trať. Po odjetí všech jízd přišlo na řadu zpracování výsledků. Sečetl se lepší čas ze slalomu a ze sprintu a začalo se rýsovat pořadí v jednotlivých kategoriích.

Po celý den bylo pro návštěvníky připraveno bohaté občerstvení, např. uzená kýta, divočák, bramboráky, klobásy, pivo, limodády… Celé závody výborně komentoval Jára Svatoš.

V kategorii originálních, neupravených pionýrů se již třetí rok po sobě stal vítězem Jiří Marvan z Damníkova, tudíž mu za 3 vítězství po sobě zůstává doma i putovní pohár starosty Damníkova. Druhé místo obsadil František Hloušek, rovněž z Damníkova a na třetí místo se probojoval Pavel Vabroušek ze Skuhrova.

Ve druhé kategorii – upravených strojů měl nejlepší čas Bohuslav Broulík. Hned za ním, na druhém místě se s výsledným časem pomalejším o pouhé 4 setiny vteřiny umístil Jiří Marvan, oba z Damníkova. Pro třetí místo si dojel Tomáš Otradovský z Lanškrouna.

V kategorii seniorů se stal vítězem Josef Parent ze Sázavy, druhé místo obsadil Jan Karel a na třetím stupínku stál Jaromír Blažek, oba pánové přijeli závodit z Lanškrouna.

Ani letos závody nevynechal nyní už 6ti letý Matyáš Ferkl z Anenské studánky. Ceny byly rozdány všem účastníkům závodu a mohlo se jít slavit. K tomu báječně zahrály kapely OurAS a Hadron.

Ilona Chromcová

pdf_dokument.png  VÝSLEDKOVÁ LISTINA FICHTL SPRINT 2016 - ORIGINÁL

pdf_dokument.png  VÝSLEDKOVÁ LISTINA FICHTL SPRINT 2016 - UPRAVENÉ

pdf_dokument.png  VÝSLEDKOVÁ LISTINA FICHTL SPRINT 2016 - SENIOŘI

fotky: https://www.zonerama.com/FOTOJAKO/Album/1890031


Komentáře


  • 9. 8. 2016 8:53
    i
    fichtl

    fotky: https://www.zonerama.com/FOTOJAKO/Album/1890031

    článek: http://zpravodaj.probit.cz/


Menu

6. 2. Vanda

Zítra: Veronika

Nejbližší akce v obci

11. 2. Dětský karneval
18. 2. Fotbalový ples

Zobrazit Kalendář akcí
Zobrazit Aktuality

Najdete nás také na:

Damníkov FB1.jpg  Damníkov you tube1.jpg

Externí odkazy

SDH Damníkov
SG Damníkov
ZŠ a MŠ Damníkov
Knihovna Damníkov
Pošta Damníkov
Statistiky obyvatel Damníkov
Tipy na výlet Damníkov
Policie ČR Č.Třebová

E-Služby

Úřední deska
Czech Point
E-podatelna
Usnesení zastupitelstva
Mapové služby

Kontakt

Obecní úřad
Damníkov
56123
Provozní doba úřadu zde... Telefon: 465 394 113
Starosta obce
mob.: 775 660 375
Email: damnikov@ow.cz

Důležitá tel. čísla

Hasičský sbor - 150
Záchranka - 155
Policie - 158
Tísňové volání - 112
Další kontakty a odkazy >>

Předpověď počasí