Na tenis do haly ForeaJiž naplno funguje od 2. ledna v areálu bývalé Pakovky v Lanškrouně nová tenisová hala firmy Forea. Ta nabízí dva standardní tenisové kurty a tři badmintonové. Plochu však mohou využívat také florbalisté. Na první pohled každého asi zaujme především zvláštní, na přímý kontakt drsný povrch Rebound Ace Grand Slam 8 mm. Po něm prakticky nemáte možnost se sklouznout, ale zároveň pruží a šetří tak svaly i klouby.
Zázemí šaten se sprchami má standardní vybavení, ale velmi příjemný bonus představuje terasa se snack barem, kde si můžete dát točené pivo Bernard, celou řadu alkoholických i nealkoholických nápojů, ale v případě hladu i hovězí burger nebo hranolky. Terasa je umístěna ve výšce cca čtyř metrů a tak mají všichni návštěvníci dobrý rozhled na celou plochu hřiště.
Kurty lze prostřednictvím internetu dopředu rezervovat a vzhledem k tomu, že se poměrně rychle plní, především v podvečerní hodiny, lze to jen doporučit. Pro rezervaci je dobré být v systému zaregistrován a složit na svůj účet částku, ze které se následně rezervace odečte. Nicméně jde to i bez vložených peněz. Možná je i telefonická rezervace, jak uvádí oficiální stránky firmy Forea.
Klidně však můžete přijít jen tak na pivo a halu si omrknout. Já si na internetu zjistil, kdy je kurt volný a zaplatil přímo u obsluhy baru. Hodina tenisu mi vzhledem k tomu, že jsem od srpna nehrál, bohatě stačila a i tak jsem druhý den pociťoval mírné napětí v nohách. Potěšující je, že v hale je příjemné teplo a při hře mi stačily jen šortky a tričko. Ceník, nápojový i jídelní lístek,
včetně rezervačního systému a nabídky dalších sportovních aktivit najdete na stránkách http://sport.forea.cz/  Slavnostní oficiální zahájení plánují majitelé až na 31. ledna, kdy bude v hale probíhat velký tenisový a badmintonový turnaj, na který naváže sportovní i taneční exhibice a sportovní workshopy.

Text: František Teichmann

Zdroj: www.lanskroun.eu


Menu

21. 10. Brigita

Zítra: Sabina