Děti z naší školy předaly kardinálovi dárekVrcholem letošního výročního roku hnutí "Na vlastních nohou" - Stonožka se stala 5. slavnostní mše, kterou pro stonožkové děti celebruje její významný patron J. Em. Dominik kardinál Duka O.P. Mezi významnými hosty byl náčelník GŠ AČR generálporučík Josef Bečvář, armádní generál Pavel Štefka, místopředseda Senátu PČR MUDr. Přemysl Sobotka a mnoho dalších osobností. Z naší školy, která s Hnutím na vlastních nohou spolupracuje již 23 let, se mše zúčastnilo 8 žáků. Slavnostní fanfáry hudby Hradní stráže zahájily v 11 hodin téměř dvouhodinovou slavnostní mši. Poté moderátor - vojenský kaplan kpt. Petr Šabaka - přivítal všechny přítomné. K mikrofonu pozval paní Bělu, gen. Bečváře a MUDr. Sobotku. Všichni ve svém krátkém projevu zdůraznili své díky všem stonožkovým dětem a pedagogům za jejich dlouholetou práci, kterou se snaží usnadnit život těm, kteří pomoc potřebují.

V průběhu mše zazněly písně v podání spojeného pěveckého sboru pod vedením sbormistra Jaroslava Pletichy. Jeho součástí byl i zpěvácký spolek Hlahol pod vedením sbormistra Romana Z. Nováka. Jako sólista vystoupil velmi uznávaný světoznámý český operní zpěvák Adam Plachetka, sólista Vídeňské státní opery, který v minulosti také působil v řadách stonožkových dětí. I letost promluvil k dětem probošt prof. Petr Piťha. Mimo jiné také přiblížil posluchačům osobnost sv. Mikuláše.

Na závěr mše předávaly vybrané stonožkové děti kardinálovi dary. Za naši školu předávala Monika vánoční aranžmá ze živých květů, které ve čtvrtek společně s paní ředitelkou a Romanou připravovaly. Doprovod Monice poskytl plukovník Mgr. Petr Milčický, který jí po předání daru popřál pěkné a bohaté vánoční svátky. Po skončení slavnostní mše jsme společně popřáli pěkné vánoční svátky patronce hnutí paní Běle a odpoledne jsme trávili procházkou a drobnými nákupy ve vánočně vyzdobené Praze. Slavnostní náladu celého dne nám nakonec nezkazila ani cesta v přeplněném vlaku, ve kterém někteří z nás museli celou cestu prostát v chodbičce.

Stonožkové děti ze ZŠ a MŠ Damníkov

Více fotek na webových stránkách místní školy.

Zdroj:http://irena63.jalbum.net/2015%20-%204.12.%20Stono%C5%BEka/


Menu

3. 2. Blažej

Zítra: Jarmila

Nejbližší akce v obci

11. 2. Dětský karneval
18. 2. Fotbalový ples

Zobrazit Kalendář akcí
Zobrazit Aktuality

Najdete nás také na:

Damníkov FB1.jpg  Damníkov you tube1.jpg

Externí odkazy

SDH Damníkov
SG Damníkov
ZŠ a MŠ Damníkov
Knihovna Damníkov
Pošta Damníkov
Statistiky obyvatel Damníkov
Tipy na výlet Damníkov
Policie ČR Č.Třebová

E-Služby

Úřední deska
Czech Point
E-podatelna
Usnesení zastupitelstva
Mapové služby

Kontakt

Obecní úřad
Damníkov
56123
Provozní doba úřadu zde... Telefon: 465 394 113
Starosta obce
mob.: 775 660 375
Email: damnikov@ow.cz

Důležitá tel. čísla

Hasičský sbor - 150
Záchranka - 155
Policie - 158
Tísňové volání - 112
Další kontakty a odkazy >>

Předpověď počasí