Fotbalový zápas st. gard Damníkov - Rudoltice

Dušek B.
                             Šípek P.
                             Šebrle M.
                             Petruň P.

V sobotu 9.8.2014 za parného, dusného počasí, proti sobě nastoupila k přátelskému fotbalovému zápasu starých gard, hráči Damníkova a Rudoltic. Domácí hráči nastoupili v modro – bílých dresech, které vídáváte na televizních obrazovkách na hráčích Argentiny a hosté nastoupili v zelených kompletech. Takže kdyby to byl mezistátní zápas, nastoupila by proti sobě mužstva Argentiny a Irska … kvalita a nasazení tomu odpovídala.
Základní sestava domácích byla:

Motyčka T.

Suchomel J.
Marouane Fellaini (Gloser M.) – Šípek P. - Dolníček P.

David Nguyem – Švec M. - Petruň P. - Urbánek P.

Sraževič L. - Straževič M.

Na lavičce byli připraveni: Šebrle M., Klimek S., Dušek B., Řehořek B. Samozřejmě nesmíme zapomenout na trenérské duo manželů Šípkových. Za domácí na pravé záloze nastoupil mladý a nadaný borec, který má své předky až  z dálného východu. Hlavní arbitr Lukáš Krejsar řídil toto utkání s přehledem šachového mistra. Na čarách mu asistovali dva kvalitní pomezní (jedna žena) a mávali opravdu kvalitně, nemuseli by se stydět mávat na nějakém cíli formule jedna. Domácí borci, jako každý domácí zápas, měli výborný vstup do utkání. Prvních 20 minut do soupeře bušili a po faulu hostujícího hráče, zahrávali přímí volný kop z úctyhodných 30 – 35 m. K míči se postavil známí bombardér a ostřelovač z velkých vzdáleností Pepa Suchomel a k údivu všech, prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a domácí vedli 1:0. To bylo vše, co domácí předvedli v prvním poločasu. Hosté převzali iniciativu a začali kousat, tlačit se dopředu a domácím docházel dech. Známí mág Tomáš Motyčka, proto musel začít v bráně čarovat. Musíme hlavně připomenout zákrok, jak konečky nehtů vyrazil střelu z přímého volného kopu. Jeho zásluhou domácí udrželi hubené vítězství 1:0 do konce prvního poločasu. Do druhého poločasu domácí nastoupili jako vyměnění. Bylo to asi tím, že o přestávce domácí trenér a obsluha grilu Standa Šípek v jedné osobě, ten gril strašně rozpálil. Hra se vyrovnala a po jednom z útoků domácích, kdy po pravém křídle uniknul Bobeš Dušek, asi každý čekal centr do pokutového území, ale k údivu všech, míč skončil v síti na 2:0. Hosté se nenechali zahanbit a z protiútoku zkorigovali na 2:1. Avšak málem po deseti minutách mohlo být dokonce vyrovnáno. Domácí zachránilo břevno. Potom se domácí do soupeře zakousli a po pěkné kombinaci se trefil Pavel Šípek na 3:1. Fotbal byl vyrovnaný, ale hosté neproměňovali své šance, a proto po další pěkné kombinaci hlavou, upravoval výsledek Martin Šebrle na 4:1. A aby toho nebylo málo, tak v samotném závěru utkání na pravém křídle Martin Švec přesným centrem trefil/našel před bránou stehno Pavla Petruně a od stehna míč putoval do sítě a upravil na konečných 5:1. Domácí poprvé zvítězili před domácími fanoušky a byli po právu odměněni potleskem domácích fandů. Takže se mohlo slavit. A také se slavilo… až do rána …:-])