Lanškrounsko - tisková zpráva         L A N Š K R O U N S K O - svazek obcí

J.M.Marků 12, 563 01 Lanškroun, tel.465 385220, fax.465 385244

Tisková zpráva


Rada svazku Lanškrounsko se zabývala přípravou aktivit Lanškrounska v roce 2016

logo lanškrounsko.jpgRada svazku Lanškrounsko se sešla v úterý 7.2. v Lanškrouně. Na programu jednání měla zejména přípravu rozpočtu a plán činnosti Lanškrounska v roce 2016.

Svazek obcí Lanškrounsko připravuje na rok 2016 zejména tyto aktivity :

V oblasti spolupráce členských obcí připravuje cyklus vzdělávacích aktivit pro zástupce samospráv a zaměstnance obcí na aktuální témata. Lanškrounsko dále pokračuje v podpoře obnovy malých památek, kdy za posledních více jak deset let podpořilo opravu desítek drobných památek v hodnotě miliónů korun. V letošním roce soustředí Lanškrounsko pozornost na zlepšení informací o drobných památkách na svém území. K ochraně majetku obcí vyvíjí Lanškrounsko aktivity při společném postupu při auditech pojištění majetku členských obcí.

Lanškrounsko průběžně spolupracuje se svými členskými obcemi při vyhledávání dotačních možností na realizaci investičních i neinvestičních aktivit obcí Lanškrounska.   

K úspoře nákladů na elektrické energie a plynu se Lanškrounsko již řadu let podílí na organizaci společného nákupu energii pro obce a jejich organizace na Českomoravské komoditní burze Kladno.

Od roku 2016 bude Lanškrounsko disponovat mobilním zázemím pro pořádání veřejných akcí ( kryté mobilní podium, souprava lavic a stolů), které bude k dispozici pro členské obce a pro organizace z členských obcí Lanškrounska.

Již druhým rokem bude Lanškrounsko poskytovat dotace na pořádní oslav a výročí členských obcí a jejich organizací.

V oblasti bezpečnosti obyvatelstva připravuje Lanškrounsko ve spolupráci s dotčenými obcemi výstavbu cyklostezek Lanškroun – Sázava, Lanškroun – Žichlínek  a Lanškroun – Rudoltice. Dále v letošním roce Lanškrounsko pořídí  pro Hasičský záchranný sbor Lanškroun defibrilátor a jedná se všemi obcemi ORP Lanškroun o společném pořízení mobilního měřiče rychlosti pro potřeby Policie ČR, obvodního oddělení v Lanškrouně.

V oblasti  nakládání s odpady má Lanškrounsko v plánu objednat zpracování optimalizační studii nakládání s biologicky rozložitelným odpadem a podpořit vzdělávání v oblasti nakládání s odpady pro všechny věkové skupiny.  

V oblasti cestovního ruchu Lanškrounsko pečuje o naučnou stezku v Sázavském údolí a připravuje pro tento rok generální rekonstrukci odpočinkového místa této naučné stezky. V roce 2016 také vznikne nový webový portál Lanškrounska, kde se budou vedle informací o svazku a jeho činnosti nacházet i informace pro hosty Lanškrounska.

V neposlední řadě by měl být rok 2016 rokem počátku poskytování dotací z prostředků MAS Lanškrounsko, z.s. na podporu aktivit veřejných, podnikatelských i neziskových subjektů Lanškrounska, když MAS Lanškrounsko z.s. vzniklo na základě iniciativy a zásadní finanční  podpory členských obcí Lanškrounska.       

 

             Mgr.Radim Vetchý                                                předseda svazku obcí Lanškrounsko


19. 11. Alžběta

Zítra: Nikola

Nejbližší akce v obci

26.11. Předvánoční inspirace
2.12. Čertovský běh
2.12. Adventní koncert
7.12. Besídka důchodců
25.12. Hokejový zápas
27.1. Hasičský ples
10.2. Dětský karneval
17.2. Fotbalový ples

Zobrazit Kalendář akcí
Zobrazit Aktuality

Policie ČR Česká Třebová

http://www.policie.cz/clanek/obvodni-oddeleni-uo-usti-n-orlici-oop-ceska-trebova-obvodni-oddeleni-ceska-trebova.aspx

E-Služby

Úřední deska
Czech Point
E-podatelna
Usnesení zastupitelstva
Mapové služby

Kontakt

Obecní úřad
Damníkov
56123
Telefon: 465 394 113
Email: damnikov@ow.cz

Důležitá tel. čísla

Hasičský sbor - 150
Záchranka - 155
Policie - 158
Tísňové volání - 112
Další kontakty a odkazy >>

Počasí

TOPlist
zapati[2].gif